2016 m. birželio 15 d. Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų vaikai lankėsi Krekenavos regioniniame parke, Pašilių stumbryne.

Pašilių  stumbrynas - vieta kurioje galima pamatyti ne tik stumbrus, bet yra ir pažintinis takas, kuriame išsamiai  paaiškinta kokie gyvūnai gyvena  aplink esančiame miške. Vaikai vaikščiojo pažintiniu taku, grožėjosi gamta, klausėsi paslaptingų miško garsų, stebėjo stumbrus. Aplankė Krekenavos regioniniame parke tūnantį didžiulį Rapolo akmenį ir Girinio taką. Girinio take daug sužinojo apie mišką, kodėl ir kaip vienos ar kitos rūšies medžiai auga. Kaip atpažinti įvairias medžių  rūšis, kas yra kietmetris ar erdmetris, tako gale vaikai užsuko į  Girinio trobelę. Čia grožėjosi eksponuojamomis žvėrių ir paukštelių nuotraukomis. 


Taip pat užsukome į Krekenavos lankytojų centrą. O ten yra daug ką  pamatyti! Įspūdingas  35 metrų aukščio apžvalgos bokštas, ekspozicija lankytojų centre ir pojūčių takas, o kur dar neapsakomi gamtos vaizdai.....                                                       

Miške vyko edukacinė programa, kurios metu vaikai rungtyniavo, atliko įvairias užduotis. Įdomi pramoga mažiesiems - pojūčių takas. Norintieji patirti įvairius, skirtingus pojūčius, turėjo atlikti įvairias užduotis: laipioti laipynėje, stovėti ant pantoninio liepto. Norintys išbandyti vėjo stiprumą supėsi supuoklėse, siekiantys pajusti skirtingus žemės paviršius – vaikščiojo basomis, atsigulę į medinę lovą galėjo pajusti medžio energiją, o priglaudus ausį prie klausyklės – išgirsti gamtos garsus.


Šalia Krekenavos regioninio parko lankytojų centro vaikų laukė tikras iššūkis - Krekenavos apžvalgos bokštą. Į jį užlipti reikėjo nemažai jėgų, bet vertėjo... Iš apžvalgos bokšto visi grožėjosi nuostabiu Krekenavos regioninio parko vaizdu. Žiūrint iš aukščiau matėsi besirangantis Nevėžis ir Krekenavos miestelis.


Pačiame lankytojų centre mažieji aplankė ekspoziciją, kurioje sužinojo kaip čiulba paukšteliai, kaip gyvena stumbrai, kokie augalai auga aplinkinėse apylinkėse, kaip teka upė...

Važiuodami į namus vaikai vaišinosi regioninio parko darbuotojų dovanotais saldumynais.

Be galo patikęs ir daug įspūdžių palikęs Krekenavos  regioninis parkas vilioja sugrįžti dar.