Vasara prasideda gražia ir prasminga švente – Tarptautine vaikų gynimo diena.

   Vaikystė – nepakartojamas žmogaus gyvenimo etapas. Ne visuomet ji šviesi, kai trūksta tėvų meilės ar sveikatos. Tačiau mūsų pareiga mažų žmogučių svajones ir norus paversti realybe.

   Kasmet birželio pirmąją ir mūsų globotiniai švenčia Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Kaitinant karštai, vasariškai saulei, visi kartu vykome į iškylą „Žaliosios“ miške. Miškas atgijo nuo vaikų juoko ir šurmulio.

   Pirmasis šventės netikėtumas vaikams, tai Biržų parapijos kunigo Ernesto apsilankymas šventėje ir saldūs, bei gaivinantys sveikinimai, linkėjimai – vaikų mėgstami ledai ir arbūzai.

   Vaikus pasveikino ir Krašto apsaugos savanoriai. Vaikai turėjo galimybę pasimėgauti kareiviška koše, išbandyti save įvairiose karinėse rungtyse, apsirengus karinę amuniciją. Vaikus labiausiai stebino neperšaunamos liemenės svoris. Vėliau komandų nariai rungėsi ir aiškinosi kas visų taikliausias. Netrukus aiškinosi ir pačius stipriausius, greičiausius, vikriausius. Vaikai su užsidegimu traukė virvę, bandė įvairias taktikas, padėsiančias laimėti. 

Šventėje netrūko šokių, žaidimų...

    Neužmirškime, kad kiekvienas esame vaikas,- dar augantis ar jau užaugęs, dar globojamas ar jau globojantis, bet žodis „vaikystė“ kiekvienam iš mūsų skamba skaidriausiomis natomis.